Eņģeļtaure

dzeltena

Eņģeļtaure

rozā pildīta

Eņģeļtaure

balta pildīta 

Eņģeļtaure

lašrozā

Eņģeļtaure

balta

Eņģeļtaures.

Eņģeļtaures ir ļoti izteiksmīgi toveraugi, to izcili skaistie ziedi sasniedz ievērojamu garumu: 25 cm. Ziedi ir ne tikai skaisti un lieli, bet arī patīkami smaržo! Vasaras tveicīgajos un klusajos vakaros varēs sevišķi labi izbaudīt šo ziedu patīkamo aromātu.

Izcelsmes vieta – tropiskā josla. Apskatot šo eleganto ziedaugu, daudzi pircēji droši vien ar nožēlu nopūšas, ka tik eksotiskam un cēlam ziedaugam ir pārāk daudz prasību. Tā nebūt nav taisnība. Eņģeļtaures  ir ļoti vienkārši un pieticīgi augi. Neskatoties uz to tropisko izcelsmi un cēlo izskatu, to veiksmīgai audzēšanai nav nepieciešama sevišķi augsta temperatūra.
Augs nav ziemzietīgs, tāpēc jāsargā no sala; labi pārziemo oranžērijās. Viszemākās temperatūras, ko tas pacieš, ir starp 4º un 12º C.

Enģeļtaures pieder pie nakteņu dzimtas augiem. Pie šīs dzimtas augiem, starp citu, pieder arī tomāti un kartupeļi. Visām enģeļtauru šķirnēm ir kopējas iezīmes: lielas lapas un gari trompetes formas ziedkausi. Enģeļtaures izaugs apmēram 1,5m-2m augstas un gadu desmitiem priecēs Tavas acis ar savu tropisko augu pārsteidzošo skaistumu un burvīgo aromātu.

Eņģeļtaures zied visu vasaru. Ziedēt sāk jūlijā. Visas šķirnes labi panes spēcīgu saules gaismu, taču pusēnā tās zied daudz ilgāk. Parasti vairāki ziedi atveras vienlaicīgi. Pārziedējušos ziedus noteikti uzreiz ir jānoņem. Pārziedējušie un novītušie ziedi sabojā pievilcīgo kopskatu.

Ja iegādāts pavasarī apsakņots spraudenis, to nedrīkst uzreiz pārvietot lielā podā, citādi enģeļtaure tikai sakuplos, bet neziedēs. Atbilstošā podā uzziedēs jau tā paša gada augustā.

Šiem augiem piemērots irdens, bagātīgi mēslots substrāts ar skābu (pH 5,6–6,2) augsnes reakciju. Substrātu gatavo no bagātinātas kūdras (piemēram, KKS-PP), satrūdējušiem liellopu mēsliem un māliem (attiecībā 2:0,5:0,5). Ieteicams pievienot arī ilgiedarbīgu minerālmēslu granulas (NPK 15-15-15), kas nodrošina augus ar barības vielām 4–6 mēnešus (deva 20–30 g uz 10 l augsnes). Augšanas laikā (līdz augustam) vismaz reizi  nedēļās mēslo ar 3% barības šķīdumu un bagātīgi laista (karstā laikā — pat divas reizes dienā)

Rudenī šie augi ir jānovieto vēsās telpās, lai tos pasargātu no sala. Vispiemērotākais būtu sauss pagrabs, kur temperatūra no +5 līdz +10 grādi. Gaismā iznes tikai februāra beigās vai pat martā, jo enģeļtaure mostas un aug ļoti ātri. Kad kļūst siltāks, ieteicams pārvietot to uz siltumnīcu, bet dārzā zem klajas debess izlikt maija beigās vai jūnijā sākumā, kad beigušās salnas.  Pēc pārziemošanas augi ir jāizņem no puķu poda un apļa veidā jāapgriež saknes. Tad puķu pods jāpiepilda ar jaunu substrātu (ja augam kļuvis par šauru iepriekšējā podā, jāpiemeklē lielāks). Pēc pārziemošanas augi ir jāapgriež. Jānogriež tikai pārāk garie un pārāk tievie vai jau atmirušie zari.